Pár Goa'uldů a něco o nich

19. března 2009 v 13:36 | Daniel Jackson |  Rasy
My Goa´uldi jsme rasou cizopasných symbiontů s technologickou úrovní daleko před Zemí. Naše technologie nám dovolila ovládat převážnou část planet se Stargate. Žijeme mezi mozkem a míchou našeho hostitele. Larvy jsou "produkovány" královnou a pak dospívají sedm let v Jaffském břišním vaku. Symbiont je pak implantován hostiteli a získá jeho znalosti a vzpomínky. Symbiont Královna je schopen uzdravovat vlastní larvy. Reprodukce Goa'uldů je v podstatě nepohlavní proces. Královna předává své znalosti larvám pomocí genetické paměti. Goa´uldi pocházejí z vod na planetě P3X-888, kde jsme si jako první hostitele vybírali Unase, kteří také pocházejí z této planety a poté jsme se začali šířit po celé galaxii.

Ra (Re,ve spojení Thébského boha Amona Amon-Ra)

Podle Egyptské mytologie je Ra Bohem Slunce. Goa´uld žijící v umírajícím těle hostitele si našel nového hostitele v těle mladého chlapce v Egyptě na Zemi. Po povstání, které na Zemi vzniklo unikl na Abydos a vzal si s sebou tisíce otroků. Když se s lidmi ze Země opět setkal, byl překvapen jak moc pokročili lidé ve vývoji, a že jsou schopni ovládat atomovou energii. Ra se rozhodl poslat na Zemi zbran společně s horninou Naquadah což by způdobilo 1000x větší destrukci. Loď Ra byla zničena na orbitě nad Abydosem poté co na ní Jack transportoval tuto bombu.

Apophis (řeky nazíván Apop)

Apophis patří k nejznámějším Goa'uldům. SG-1 se s ním setkává velmi často. Apophis zaútočil na základnu SGC rok po misi na Abydos a umožnil tak otevření projektu SGC a tvorbu SG týmů. Tým SG-1 se s ním utkal při několika následujících misích.


Baal

Tento Goa'uld hlasoval pro přijetí Anubise mezi Vládce Soustavy a od té doby jeho moc sílí. Kvůli teritoriálnímu střetu, který měl se Sokarem, dokonce obětoval životy 60 milionů lidí.


Špatné zkušenosti s ním má i plukovník O'Neill, kterého Baal zajal a mučil. Později vedl flotilu Vládců proti Anubisovi. Po zničení Anubise na konci 7. série získal jeho armádu supervojáků, čímž se stal nejmocnějším Goa'uldem a hrozbou pro celou galaxii.

Anubis (řeky nazýván Anup)

Anubis je bez nadsázky tím největším nebezpečím, jakému kdy SGC čelilo. Jeho činy byly tak zrůdné, že se příčily i Goa'uldům, a tak byl před tisíci let vyhnán z řad Vládců Soustavy vládcem
Yu.


Své postavení získal zpět až po pádu starých vládců, na nichž se SG-1 podílela (Apophis, Heru-ur, Kronos). Mezitím se mu podařilo částečně se povznést na vyšší úroveň existence, tak jak to dokázali Antikové, ale ostatní Povznesení (Oma Desala?) jej mezi sebe nepřijali. Anubis je tedy někde mezi hmotnou existencí a povznesením, a jeho kápě zajišťuje jeho fyzickou formu.Vrátil se v 5. sérii s řadou pokročilých (a ukradených) antických technologií: štíty schopnými odolat Tollánským iontovým kanonům i asgardským lodím. Anubisovi se podařilo zničit Tollány a základnu Tok'rů, tři jeho pokusy o zničení Země však nevyšly. V 5. sérii byl přijat mezi Vládce Soustavy, s většinou z nich se ocitl ve válce. Na konci 6. série postavil obrovskou loď mnohem silnější než hatak a podařilo se mu získat Raovo oko a zničit Abydos. V posledním díle 7. série (Lost City) se se svou flotilou vydal konečně zničit Zemi. Díky O'Neillovi a zbraním Antiků však byla Země zachráněna a Anubisova flotila s Anubisem samotným zničena.

Hathor

Společně s Bohem Ra se podílela na zotročení lidí a v Egyptě byla uctívána jako Bohyně Lásky. V Řecku se jí říkalo Aphrodite. Podle Egyptské mytologie byla poslána Bohem Ra, aby zničila lidstvo,


na se však vzepřela, neboť radši lidstvo kontrolovala než, aby ho zničila. Za to byla Bohem Ra potrestána a uvězněna ve svém sarkofágu v Mayské pyramidě po tisíce let. Hathor je Goa´uldská královna což znamená že má schopnost produkovat nové Goa´uldské larvy, které jsou následně implantovány do těl Jaffů. Toho docílí tím, že získá genetický kód z rasy, která se stane novým hostitelem, a je pak ideální pro nové Goa´uldy. Hathor k tomu používá silné feromony, které omámí mužskou populaci, takže jí pak bezmezně poslouchají.

Klorel

Klorel je synem Apophise a Hathor. Žije v hostiteli Skaarovi. Velel jedné z lodí, která vedla útok na Zemi. Jack byl nucen ho zabít, avšak s použitím sarkofágu opět ožil.

Klor´el

Krátce před destrukcí lodi se mu podařilo společně s otcem utéci na Chulak. Později Klorel unikl před vojsky Heru-ura na planetu Tollana. Tam mu Tollané dali zařízení s jehož pomocí bylo možné zabránit ovládání mysli Skaary. Tollané pak na žádost Skaary zahájili přelíčení v kterém se mělo rozhodnout zda bude nebo nebude Klorel odstraněn z těla Skaary. Skaaru obhajovali Jack a Daniel, Klorela Zipacna. Neutrálním soudcem byla Nox - Lya. Soud nakonec rozhodl o odstranění Klorela. Toho z těla výjmuli Tok´rové a odeslali ho na planetu ovládanou Goa´uldy

Sokar

Je to vyhnaný vládcem systému. Byl vyhnán z rady vládců systému Goa´uldem Kronosem. Byl považován za velmi nebezpečného dokonce i pro ostatní Goa´uldy. Ostatní Goa´uldi se ho báli a
měli strach, že převezme absolutní moc nad všemi.

V dobách kdy vládl jako vládce systému si vysloužil díky svému jednání a chovaní pojmenování ďábel a osobnost zodpovědná za veškeré zlo. V starém Egyptě byl vyznáván jako původní Bůh smrti. V té době se také proti němu postavil Apophis a Ra a zabili ho. Sokar se však po tisíciletích vrátil, chytil Apophise a mučil ho. Po smrti Apophise opět začal získávat ztracenou moc. Je to velmi nebezpečný Goa´uld, který se nezastaví před ničím. Když byl Apophis ukryt na Zemi útočil skrz Bránu a málem roztavil Iris. Poté získal tělo Apophise a uvrhl ho na Neetu.

Yu (Ti)

Nepřevzal roli boha jako takového, ale možná byl jedním z prvních čínských císařů. Měl prý magické schopnosti a vyskočil na svět z dračího těla. Podle svitků založil první známou dynastii,
která vládla dost krutě.
Jeho vláda však měla i velké pozitivní důsledky. Byl jedním z trojice Goa'uldů - Vládců Soustavy - společně s Chronem a Nirrti, kteří se zúčastnili vyjednávání o zařazení Země do Smlouvy o chráněných planetách. Thor se předem domníval, že Yu by mohl být smlouvě nakloněn, protože jeho zájmy nespočívají v této části galaxie. Yu nakonec souhlasil se Smlouvou. Účastnil se i schůzky vládců soustavy, kde jako jediný nesouhlasil s návratem Anubise mezi Vládce a měli jsme možnost vidět ho i v dalších epizodách. Je to jeden z nejstarších Goa'uldů a podle jeho posledních akcí je zjevné, že začíná silně podléhat senilitě, kterou už nepomáhá léčit ani sarkofág.

Seth

Také známý jako Setekh, Set, nebo Seti. Goa'uld Seth zosobňoval starověkého egyptského boha chaosu a války. Pokusil se svrhout Goa'uldské Vládce Systémů a na jeho hlavu vypsaly odměnu jak Vládci Systému tak Tok'rové.
Seth se na Zemi schovával a potom, co byla Hvězdná Brána pohřbena v Gíze byl na Zemi uvězněn. Seth byl reprezentován zvířetem, které je pouze fiktivní, nebo vyhynulé. Z tohoto důvodu byly přilby Sethovi stráže terčem posměchu ostatních Goa´uldů. I když zůstal na Zemi stále toužil po moci a nechal se uctívat. Vytvořil mnoho kultů v mnoha stoletích - od ztělesnění boha Typhona v antickém Řecku přes vedení sebevražedného kultu v 18.století v Anglii až po vedení malé skupinky následovníků na sever od Seattlu na konci 20.století.OSTATNÍ:
Amunet
Ashrak
Bynarr
Na´onak
Nefertum
Pelops
Tanithtrofsky
Zpacna

*Théby:Město ve st.Egyptě řeky nazývaný Vesét,dnešní Luxor.
Apophis:Bůh zla a nepřítel Rea (či Amenrea) který se ho snažil vdy porazit aby slunce nemohlo vyjít (moje pozn...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama