Planety

Chulak

12. srpna 2009 v 19:48 | Daniel Jackson
Chulak je domovská planeta Apophisových Jaffů,tak také má Apophis vězení a dává tam lidi,ktéré si vybral jako hostitele,například Share,Skaara,....
Po smrti Apophise tam žijí svobodní Jaffové...

Abydós

27. února 2009 v 19:11 | Daniel Jackson

Pouště AbydosuStatus: přátelská
Adresa:
Chevron oneChevron twoChevron threeChevron fourChevron fiveChevron sixChevron seven
Cíl první úspěšné mise skrz Hvězdnou Bránu ze Země. Planeta Abydos je domovem lidí přenesených sem ze Země krátce po dostavení pyramid v Gize. Díky separaci od ostatních lidí a nucenené kulturní stagnaci Goa´uldem Ra, se nijak nerozvíjeli a zůstali na úrovni starobylého Egypta. Jejich architektura, kultura, jazyk a technologie se od té doby nerozvinula. V okolí Hvězdné Brány se nachází velká poušť. Planeta má dvě slunce, tři měsíce a den trvající 36 hodin. Místní podnebí je suché.Hvězdná Brána se nachází v chrámu ve tvaru pyramidy. Tato pyramida se později ukázala jako přistávací plocha pro loď Goa´ulda Ra. Tato loď je typu Ha'tak.
Hlavní město, do kterého se dostali týmy z Hvězdné Brány se jmenuje Nagada, je to těžební sídlo jemuž vládne oligarchie. Po jednom z povstání zakázal Ra lidem na Abydosu číst a psát. To také způsobilo, že se stále nacházejí na úrovni doby Bronzové. Před tím než O'Neill a Jackson zničili Ra sloužilo mu místní obyvatelstvo jako otroci a těžili pro něj surovinu Naquadah. Na této planetě se Daniel Jackson oženil s Sha´re a po smrti Ra zde žil 1 rok do opětného příchodu lidí ze Země. V tu dobu také na Abydos přišel Apophis a unesl Sha´re a chlapce Skaaru na Chulak, kde do nich implantoval Goa´uldy. V důsledku útoku Goa´uldů nařídil Daniel její zakopání a opětné vykopání po uplynutí 1 roku - kdy se vrátí.
Danielovi se podařilo najít na Abydosu místnost s adresami všech bran, které používají Goa´uldi. 
 

Reklama