StarGate

Shepp-fotky

24. června 2010 v 21:13 | Simmie
Shepp

Shepp

Shepp

Stručně o Continuum :)

15. ledna 2010 v 20:47 | Simmie
SG-1 jde na planetu Tok'Rů,kde má proběhnou vyjmutí Ba'ala z hostitele (hostitel musí přežít), ale Vala a Teal'c
z ničeho nic zmizí, Ba'al vrátil minulost Daniel, dělá přednášky na vysoké škole, Teal'c je BA'ALŮV první muž, Vala
je zase Qetesh, Cameron se nikdy nenarodil a Sam zemřela v misi do vesmíru, jo a Jack je velitel ponorky v Antartidě
a má syna Charlieho (který je na živu)program StarGate neexistuje, vše začíná na lodi, který veze StarGate z Egyptské Gízy do Ameriky.Nejdřív tam přijde Ba'al a všechny zabije,pak SG-1 po a zároveň před Ba'alem,jsou tam jenom Danny,Cam a Sam,sami uprostřed Antarktidy,kde loď havarovala.Pak je tam Qetesh (Vala) a ostatní "padlí bohové" přesněji řečeno……Ra,Nyrty,Yu,Camulus,Apophis,pak Ba'al Apophise zabije,a pak Qetesh zabije Ba'ala,a uteče tam kde je stroj času,tam zase umírá Teal'c,nakonec se ale vše dá do pořádku,a Ba'al bude vyjmut (hostitel přežije)

Cheyenne mountain compex (základna)

18. listopadu 2009 v 21:13 | Klorelka :)

Ze zdálky už vidíte hlídkuTady vidíte vchod do hory

Tady tyhle kruhové chodby jsou nahoře,podle barev se vojáci orijentují

tyto chodby jsou dole,i tady jsou barevné pruhy,když se pořádně podíváte vidíte na stěně majáček,ten ohlašuje poplachy (Aktivace brány)

Toto je řídící místnost,černá plocha je na IRIS¨,a to ostatní na aktivaci atd..zasedací mísnost,k tomu nic psát nemusím

tady vidíte vchod do complexu z blízka

Mythologie

16. června 2009 v 17:06 | http://janekblog.blog.cz
Anubis (Anup)
Egyptský Bůh mumifikace a pohřebišť. Účastnil se procesu mumifikace, doprovázel mrtvé do podzemní říše a přiváděl k poslednímu soudu. Stal se i ochráncem pohřebišť. Zobrazován v podobě černého šakala. Byl i součástí obřadu "otevírání úst", kterým se umožnil mrtvým nový život na onom světě. Při tomto obřadu se kněz dotýkal různými předměty úst, očí atp. zemřelého (mumie), s cílem oživit jeho smysly na onom světě. Jako ochránce pohřebišť ustupoval však na některých místech zvláštním ochranným Bohům, např. v Sakkáře Bohu Sokarovi a v Ebozevu (Abydu) Bohu Vepvovetovi. Byl poslán Raem, aby nabalzamoval Usirevovo mrtvé tělo a staral se o něj.
Apopis (Apop)
Démon v podobě obrovského hada. Byl to nepřítel Boha slunce Ra. Tito dva spolu sváděli nekonečný boj. Apopis byl ztělesněním nepřátelských sil a překážek, které ohrožovaly plavbu sluneční lodi Boha Raa po obloze, a podle egyptských představ zároveň jejich příčinou - zejména ranního a večerního přítmí, temných mraků, zatmění atd. proti kterým musel Ra každodenně bojovat. Ráno se snažil Raovi zabránit, aby vystoupil nad východní obzor, přes den se pokoušel vypít vodu, po které plula jeho loď, a vytvářel písečné mělčiny, aby na nich uvízla, večer mu bránil sestoupit za západní pohoří. Ra ho však vždy porazil, ale Apopis znovu a znovu proti němu povstal.
Baal (Bél)
Bůh asijského původu, v Egyptě ztotožnovaný s Bohem Setem. Jeho jméno, známé též ve formě Bél, znamenalo u starověkých semitských národů doslovně "pán". V Mezopotámii to byl titul hlavního babylonského Boha Marduka, v Sýrii a Foinikii Boha Hadada. Do Egypta se dostal jako jeden z Bohů hyksoských dobyvatelů počátkem 17. stol. p. n. l. a později tam zdomácněl, ne však příliž, a to ani po jeho ztotožnění se starým egyptským Bohem Setem. Egypťané v něm spatřovali ničivé síly, jež se projevovala v bouřích a válkách. Vždy ho ovšem pokládali ve svém panteonu za cizince a jeho kult nerozvinuli. Z dob Ramesse II máme zprávy o jeho chrámu v cizinecké čtvrti v Mennoferu, jeho knez byl zároveň knězem Bohyně Astorety. V textech z Nové říše a pak i z pozdní doby jsou o Baalovi jen ojedinělé zmínky. Výtvarneé památky s jeho vyobrazením se v Egyptě nezachovaly.

Kdy se co dělo??

14. června 2009 v 14:15 | Daniel Jackson
14 mld. let BC» Vznik vesmíru
5 mld. let BC» Zánik velké hvězdy asi 30000 LY od jádra galaxie Mléčná dráha.
Z trosek vzniká hvězda nová.
4,5 mld. let BC» Vytvořena nová hvězda. Z plynů kolem ní se tvoří 8 planet.
4 mld. let BC» Vznik Země.
3 mld. let BC» Počátky života na třetí planetě v soustavě.
65 mil. let BC» Zánik dinosaurů při dopadu planetesimály a průměru 10 km.
50 mil. let BC» Alteranští vědci zjistí, že by se jejich druh mohl vyvinout tak, že by existovali jen jako energie. Alterané se rozdělují na dva národy, Alteraní a Ori. Začíná občanská válka.
» Alterané, kteří nechtějí bojovat s vlastními bratry, staví "Veleloď" a opouští svou galaxii. Po velmi dlouhé cestě přiletěli do Mléčné dráhy.
» Alterané začínají kolonizovat galaxii. Jedna z prvních planet, kde se usadili, byl Praclarush Teaonas. Hlavní základnu si udělali na třetí planetě sluneční soustavy a pojmenovali jí Avalon. Začínají budovat systém Hvězdných Bran. Alterané si začínají říkat Antikové.
30 mil. let BC» Antikové opouštějí Proclarush Teonas z důvodu zániku tamější hvězdy. V malé základně nechají funkční ZPM.
10 mil. let BC» Po celé galaxii řádí neznámí virus. Antikové se pokouší sestrojit stroj času, ale neuspějí. Proto na planetě, později známé jako Dakara, postaví velkou mocnou zbraň a zničí veškerý nakažený život v galaxii. Poté účinek zbraně změní a začnou tvořit život.
» Na Avalonu spouštějí Antikové evoluci svého vlastního druhu a rozdělují se na dvě skupiny. První se povznese, protože už je toho fyzicky schopna a netouží dále po konvenčním životu, a druhá se rozhodne Galaxii opustit.
» Antikové, podle slov Asgarda z 2x15 - The Fifth Race, pravděpodobně odcházejí do galaxie Ida, kde se také na chvíli usazují. Tvoří Alianci Čtyř Ras společně s Asgardy, Noxi a Furlingy.
» Po několika tisících let se Antikové rozhodnou jít dál a IDU opouštějí. Přilétají do malé Galaxie později známé jako Pegasus. Základnu si udělají v městě Atlantis a začnou si říkat Lantiané. Celou galaxii začínají osévat životem a a vytvořili nový systém Hvězdných Bran.
» Lantiané oseli životem i planetu kde žil zvláštní druh brouka, tzv. Eratuský brouk.
9 mil. let BC» Z eratuského brouka živícího se na lidech a občas i na Lantianech začíná vznikat nový druh, kříženec mezi broukem a člověkem.
3 mil. let BC» Na planetě, později známé jako P3X 888, v Mléčné dráze se vyvinuly predátoři, později známí jako Goa'uldi. Ti se vyvíjeli dále, až se z predátorů změnili na parazity.
38 tis. let BC» Antikové opouštějí Valas Cor. Jednu ze tří planet kam později podle legend cestoval Artuš. Ve staroangličtině se planeta jmenuje Sahal.
18 tis. let BC» Lantiané narazí na hybridy stvořené z Eratuského brouka, kteří se nazývají Wraithové. Začíná s nimi válka.
» Z Goa'uldů na P3X 888 se stala krutá parazitická rasa, která použila jako hostitele Unasy a začala používat Hvězdné brány.
8 tis. let BC» Wraithové Lantiany porazili tak, že jim zbylo už jen jediné město a to Atlantis. Lantiané Atlantis potopí do oceánu a sami opouští planetu a vracejí se na Zemi. V této době se v Atlantis objeví i jistá doktorka Weirová, která tvrdí, že je z 10000 let vzdálené budoucnosti.
» Goa'uld Ra přilétá ve své lodi na Zemi a z tamějšími obyvatel si udělá hostitele pro svůj druh. Goa'uldi opouští prozatímní hostitele Unase a zcela se přeorientují na Lidi.
» Goauldi utvoří dohodu a každý z nich si na Zem přijde pro několik lidí a začíná Goa'uldské osidlování planet v galaxii lidmi. Antikové, kteří se vrátili na Zem, se ve velké většině povznesli, někteří se opět spojili s Aliancí a scházeli se na planetě Heliopolis a někteří zůstali na zemi a ovlivňovali tamější lidi. Antik Moros (Miridin nebo později znám jak Merlin) se snese a začíná tvořit zbraň schopnou zničit povznesené bytosti.
3 tis. let BC» Proti nejvyššímu vládci Ra vzniká vzpoura. K těmto událostem přispěje i to, že tým SG1 použije stroj času instalovaný v Puddle Jumperu. Po té, co Ra odletí, navštěvují Zemi Asgardi a jsou zde považováni za dobré a laskavé bohy. Asgardi si několik lidí vezmou s sebou a vytvoří z nich společnosti žijící na jiných planetách.
900 let BC» Májové používají antické léčebné zařízení a staví fontánu mládí.
Rok 0» Počátek letopočtu na Zemi. Goa'uld Egeria se vzepře proti ostatním Goa'uldům a zahájí rebelii. Protože se věří, že ji zabil Ra, tak se její následovníci začnou nazývat Tok'rové. (Tok'ra=proti Ra)
1864» Narození Bra'tacka
1899» Narození Teal'ca
1928» Poblíž Gízy u Velkých pyramid nalézá archeolog jménem Langford kamennou desku s kartuší tvořenou šesti neznámými symboly a pod ní nalézá kamenný kruh o průměru 9 metrů.
1945» Se svolením prezidenta Trumana začíná archeolog Langford společně se svým asistentem a zároveň snoubencem jeho dcery Cathrin, Ernestem Littlefieldem s výzkumem onoho kruhu. Nakonec se jim podaří vytvořit stabilní červí díru a skrz projde Ernest. Toto se jim nepodaří zopakovat a tak je Ernest považován za mrtvého. Projekt ukončili a Bránu přemístili do skladu ve Washingtonu.
1965» Narození Daniela Jacksona.
1969» V Čejenské hoře je objevena čtyřčlenná skupina lidí s podivnými zbraněmi. Jsou považováni za ruské špiony, ale ve skutečnosti je to SG-1, která se díky náhodě dostala do tohoto roku. Při hledání cesty zpět do budoucnosti navštěvují Cathrin Langfordovou a zjišťují, kde se Brána nachází. Toto byl impuls, který způsobil, že Cathrin začala s výzkumem Brány.
1971» Nicolas Ballard, dědeček Daniela Jacksona nalézá v Belize křišťálovou lebku a je přenesen do pyramidy Obrů.
1982» Kapitán Jack O'Neill se účastní tajné akce v Berlíně, při níž je smrtelně zraněn jeho nadřízený John.
1992» Cathrin Langfordová je stále vedoucí výzkumu Bány. ale ta je převezena do zařízení v Chejenských horách a vojenským velitelem se stává Generál major West.
Kapitán Samantha Carterová pracuje jako vedoucí výzkumu technologie Brány v pentagonu.
1993» Žena generála Hammonda umírá na rakovinu.
1994» Doktorka Cathrin Langfordová navštěvuje doktora Daniela Jacksona známého pro své odvážné teorie o Starém Egyptě. Daniel se připojuje k projektu a zkoumá zvláštní znaky na kartuši. Za 2 týdny problém vyřeší a je vytvořena červí díra na Abydos. Formuje se první výprava a na Abydos je poslána skupina vojáků vedena plukovníkem O'Neillem. Jednotku přepadne Goa'uld Ra a hrozí zničením velké části Země. Nakonec je poražen a O'Neill se spolu se dvěma přeživšími muži vrací zpět na Zem. Daniel zůstává na Abydosu a zkoumá tamější nápisy a historii.
1995» Plukovník O'Neill je poslán do zálohy a do předčasného důchodu Novým velícím v Čejenské hoře se stává Generál major George Hammond. Na Bráně jsou chvíli dělány různé pokusy a poté je celý projekt ukončen.
1996» Kapitán Carterová zkoumá alternativní využití brány. Například na cestování časem.
1997» Na Zem pronikají Jaffové vedení Apophisem. O'Neill je opět povolán do aktivní služby. Z pentagonu je do Čejenské hory převelena Kapitán Carterová. Začíná druhá mise na Abydos a návrat Daniela Jacksona na Zemi. Mise na Chulak, domovský svět Apophisových Jaffů. Teal'c se přidává k lidem a pomáhá jim utéct z vězení. Formuje se 9 SG týmů zkoumajících celou galaxii.
» První kontakt s Noxi. Nalezení Ernesta Littlefielda.
» Nalezení druhé Hvězdné Brány v Antarktidě. První setkání s Bra'tackem.
1998» První kontakt lidí s alternativní realitou, když Daniel nalezne na P3R-233 kvantové zrcadlo a projde do reality, kde právě na Zemi útočí Goa'uldi. Díky této zkušenosti je útok v naší realitě odražen a Apophis je téměř zabit. (1. záchrana Země)
» Wraithové ničí Satedu a specialistu Ronona Dexe mění ve štvance.
» První neoficiální setkání s Tok'ry. První kontakt s Asgardy.
» První oficiální setkání s Tok'ry s kterými je uzavřena aliance. Generálmajor Jakob Carter se stává hostitelem Selmak a hlavním prostředníkem mezi lidmi a Tok'ry.
» Do O'Neillova mozku se nahrají veškeré vědomosti Antiků. Staví zdroj energie a poprvé cestuje mimo Galaxii na Othalu, kde mu Asgardi pomohou. Díky zvláštním událostem je SG-1 poslána do roku 1969. První kontakt s Reety a Duchy.
1999» SGC je skrz Bránu spojena s černou dírou. (2. záchrana Země)
» Asgardi zastupovaní Thorem vyjednávají na Zemi s Goa'uldy o Chráněných planetách. Smlouva je uzavřena a 27 planet má status Chráněné a všichni Vládci soustavy musí zajistit, aby tam Goa'uldi nikdy nechodili.
»Druhý kontakt lidí s paralelní realitou
2000» Goa'uld Sokar připravuje flotilu a chystá se zaútočit na ostatní Vládce. SG-1 se vydává na misi na Natu. Sokar je zabit.
» Do SGC pronikají mimozemšťané s technologií na kopírování obrazu. (3. záchrana Země)
» První kontakt s Obry a s Replikatory. Replikátoři v Thorově lodi Beliskner útočí na Zem. Jsou poraženi, ale napadnou i Ruskou ponorku třídy Foxtrot jménem Kosa. (4. záchrana Země)
V domovské galaxii Asgardů útočí Replikátoři stále víc, ale díky Carterové jsou poraženi.
» Neoficiální první kontakt s Antiky.
» Rusové naleznou Bránu a díky informacím od Maybourna spouští vlastní program. Po pár týdnech program ukončují.
2001» Lidé se pokoušejí o první letoun s mimozemskou technologií. Výsledkem je X-301, ale tento model je nefunkční.
» Heru'ur se chce spojit s Apophisem v Gobinské soustavě. Apophis Heru'ura zabíjí a přebírá jeho armádu.
» V systému Vorash je zničena téměř celá Apophisova flotila. SG-1 na palubě Hataku se spolu s Apophisovou mateřskou lodí dostává díky narušení subprostoru 4 miliony světelných let daleko a naráží na Replikátory. Ti upraví hyperpohon Hataku, aby se loď dostala zpět do Mléčné Dráhy. Replikátoři jsou poraženi a Apophis zabit.
» Setkání s Asheny
» Goa'uldi jednají v soustavě Hassara o neútočení.
» Nalezena Rees. Android zodpovědný za vytvoření první generace Replikátoru. Replikatoři zobsazují SGC. (5. záchrana Země)
» Anubis útočí pomocí naquadahového asteroidu na Zemi. (6. záchrana Země)
» Amerika a Rusko uzavírají dohodu o sdílení technologií.
2002» Goa'uldi vylepší své štíty a vyhlásí Asgardům válku. Zajmou Thora a získají od něj určité technologie.
» Daniel Jackson se povznáší.
» Anubis útočí na Zemi pomocí antické zbraně na ničení Hvězdných bran.
» Lidmi je postavena první loď schopná mezihvězdných letů s označením X-302.
» Anubisova zbraň je zničena a hrozba výbuchu pozemské Brány je zažehnána. (7. záchrana Země)
» Jonas Quin se připojuje k SG-1.
» V SGC operuje Ruský tým pod vedením pplk. Sergeje Ivanova.
» Je postavená první lidská vesmírná loď větší velikosti a označením X-303.
» Asgardi shromáždí všechny Replikátory na své planetě Halle. Díky SG-1 jsou Replikatoři uvězněni v bublině se zpomaleným časem.
» Pentagon se o tajemství brány podělí s Anglií, Francii a s Čínou.
» Anubis hledá goa'uldské Oči, což jsou velmi mocné krystaly. Postaví obrovskou mateřskou loď a s pomocí Očí vytvoří super zbraň.
Abydos je zničen, ale díky Omě jsou všichni jeho obyvatele povzneseni.
» Daniel zjistí, že povznesené bytosti jsou Antikové a Anubis je napůl povznesená bytost.
» První zmínka o antickém ztraceném městě.
2003» Daniel Jackson je seslán zpět do normální úrovně existence.
» Anubis útočí na Kelownu a jeho loď je zničena Baalem.
» Jonas se vrací na svou domovskou planetu a Daniel se znovu stává člen SG-1
» Anubis vytváří pomocí znalostí z mysli Jonase Quina a s pomocí Goa'ulda Thota "Kullské válečníky", velmi silné a opancéřované "vojáky" schopné napáchat hodně škody.
» Dr. Lee a Dr. Jackson se vydávají do Jižní Ameriky a hledají antické zařízení, které by mohlo sloužit jako zbraň proti Kullům.
2004» Je vytvořena letka letounů F-302
» Anubis, který také hledá Ztracené město, je přesvědčen, že lidé mají více informací o jeho poloze. A tak shromažďuje celou svou flotilu a chystá se zaútočit na Zemi.
» Novým presidentem USA je zvolen Henry Hays a je přinucen odvolat Hammonda z velení SGC.
» SG-1 se vydává na původně antickou planetu a do O'Neillovi mysli jsou znovu nahrány veškeré vědomosti Antiků.
» Anubis vysílá předvoj své flotily k Zemi, aby zjistil možnost obrany.
O'Neill s antickými vědomosti přiměje ostatní, aby ho následovali na planetu Proclarush Teonas. Tam nalezne funkční ZPM, antický zdroj energie. Cestou zpět přilétá Anubis k Zemi a začíná systematicky ničit satelitní síť. SG-1 přilétá nad Antarktidu a dostává se do antické základny. Na pomoc SG-1 je vyslán Prometheus a letka F-302. Velitelem Promethea se stává Hammond. O'Neill použije ZPM a pomocí antických "střel" zničí celou Anubisovu flotilu. (8. záchrana Země)
Sám pak upadá do kriostáze.
» Asgardi nechali svou planetu Hallu, na které byli uvězněni Replikatoři zhroutit v černou díru.
» SGC jedná s Vládci Soustavy o příměří a o likvidaci Vládce Baala.
» Díky O'Neillovým znalostem Asgardi porazí Replikátory na své nové planetě Orille.
» Pátý (humanoidní replikátor) vytvoří Replicarterovou a podaří se mu z Orilly utéct.
» O'Neill je povýšen na Brigádního Generála a je mu svěřeno velení nad SGC.
Major Carterová je povýšena také a to na Podplukovníka.
Generálmajor Hammond je převelen do úřadu s názvem "Homeworld security" a je povýšen na Generálporučíka.
» V Antarktidě je postavena výzkumná stanice s personálem z tuctu zemí. Vedení této expedice je dáno Dr. Weirové. Daniel Jackson objevuje polohu ztraceného města a jeho jméno, Atlantis.
» Na Atlantis je vyslána expedice vedená Dr. Weirovou a v nové galaxii naráží na nové nepřátele, Wraithy, které probudí z hybernace a začínají s nimi válku.
2005» První kontakt s Genii.
» Replicarterová podvede lidi a nalezne obranu proti antickému disruptoru.
» Lidé bojují o Atlantis s Genii, kteří ji chtěli obsadit.
» Na jedné planetě nachází SG-1 antickou časovou loď.
» Expedice na Atlantis nalézá ve stázi deset tisíc let starou Dr. Weirovou, která když přišla na atlantis nalezla časovou loď a dostala se deset tisíc let do minulosti, do doby, kdy byla Atlantis obléhána Wraithy
» Replikatoři včele s Replicarterovou zahájili totální útok proti Goa'uldům. Díky antickému zařízení na Dakaře jsou Replikátoři stejně jako Goa'uldi poraženi. (9. záchrana [Země])
» Je vytvořen svobodný Jaffský národ se sídlem na Dakaře.
» Anubis je zneškodněn Omou.
» Wraithové se vydávají obsadit Atlantis, kvůli přístupu na Zem.
» SG-1 použije nalezenou antickou časovou loď a vydává se pět tisíc let do minulosti, do Starého Egypta, aby našli ZPM. Během jejich pobytu podnítí obyvatele k revoluci a vyhnání Ra ze Země.
» Brigádní Generál Jack O'Neill je povýšen na Generálmajora a převelen do "Homeworld security". Novým velícím SGC se stává Generálmajor Hank Landry. Pplk. Carterová je převelena do Oblasti 51 a Teal'c odchází na Dakaru.
» Začíná se sériově vyrábět bitevník X-304. První nese název Daedalus.
» Wraithové odlétají od Atlantis, protože si myslí, že ji její obyvatelé zničili sami.
Poručík Ford se stává závislým na wraithském enzymu.
» Podplukovník Cameron Mittchel se stává velitelem SG-1 a znovu jí dává dohromady.
» Na Mléčnou dráhu útočí noví nepřátelé: zlé povznesené bytosti Ori. Po celé galaxii vysílají své věrozvěsty, aby šířili Počátek, náboženství Ori.
» Wraithové začínají trpět hladem a vypukuje mezi nimi občanská válka.
» Ori nakazili Zemi smrtelným virem. SG-1 s pomocí descentovaného Antika Orlina nalézá lék. (10. záchrana Země)
2006» Prométheus zničen, nahrazen druhou lodi X-304 s jménem Odysea.
» SG-1 najde záznamy o Merinově tajné zbrani schopné zničit povznesené bytosti.
» Ori úspěšně vytvoří v Mléčné Dráze Superbránu a čtyři jejich lodě zaútočí na flotilu Hattaků a dvě lidské X-304. Loď Korolev je zničená a Odysea je poškozena.
Oriská křížová výprava začíná.
» Doktor Beckett vyvíjí retrovirus, který odděluje z wraithské DNA Tu část z eratuského brouka a vytváří z nich lidi. První testování nedopadne dobře a Wraith, kterého nazvou Michael, se snaží stát se znovu tím čím byl.
» Je nalezena lantianská loď Hippaferalkus, přejmenovaná na Orion.
» Wraithové se spojí s lidmi na Atlantis a chtějí použít jejich retrovirus, aby z nepřátelských Wraithů udělali lidi, na kterých by se mohli krmit. Ve skutečnosti jsou lidé podvedeni a Wraithové získávají informace o mezigalaktickém pohonu a polohu Země.

Když zkončilo natáčení

11. dubna 2009 v 19:33 | Daniel Jackson
Připravit kapesníky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Njn 10 let je 10 let

Glitterky (!moje tvorba!)

19. března 2009 v 22:15 | Daniel Jackson
Pls kopčit alespoň ze zdrojem Děkuji!

Poznáte je???????

18. března 2009 v 21:39 | Daniel Jackson
Schválně,kdo pozná kdo je na obrázku (alespoň koho hraje) není to soutěž jen skouška,bystrosti,když se díváte na StarGate.Tak kdo má největší paměť na obličeje??????
Já to poznala skoro hned,a co Vy????

Adresy na jednotlivé planety (snad neva že to není v ČJ)

17. března 2009 v 22:02 | Daniel Jackson

THE STARGATE ADDRESSES


ABYDOS
Original destination
Children of the Gods
27-7-15-32-12-30


CHULAK
Jaffa home world
Children of the Gods
9-2-23-15-37-20


GOA'ULD WORLD
Apophis's home world
Children of the Gods
20-18-11-38-10-32


P3X-797
The "Land of Light"
The Broca Divide
26-2-?-38-10-32


P3X-562
World of blue crystals
Cold Lazarus
3-28-9-35-24-15


EARTH
The SGC Stargate
Solitudes
28-26-5-36-11-29


BETA SITE
For Earth refugees
There... Grace of God
29-5-36-6-23-?


GOA'ULD SHIP
Origin of attack on Earth
There... Grace of God
3-32-16-8-10-12


P34-353J
Desert Tok'ra base
The Tok'ra
38-9-28-15-35-3


OTHALA
Asgard home world
The Fifth Race
11-27-23-16-33-3-9


PB5-926
Desert world
Serpent's Song
12-36-23-18-7-27


P2X-555
Intended destination
1969
28-8-16-33-13-31


P3X-118
Alien homeworld
Foothold
9-26-34-37-17-21


EDORA
P5C-768
A Hundred Days
28-38-35-9-15-3


OFF-WORLD BASE
NID off-world operation
Shades of Grey
38-28-15-35-3-19


KHEB
Location of the Harsesis
Maternal Instinct
26-35-6-8-23-14


EURONDA
Destroyed by war
The Other Side
30-27-9-7-18-16


TOLLANA
Dialed to break the loop
Window of Opportunity
4-29-8-22-18-25


MARTIN'S WORLD
Destroyed by Goa'uld
Point of No Return
24-12-32-7-11-34


P9C-372
Entity's homeworld
Entity
25-8-18-29-4-22


JUNA
P3X-729
Double Jeopardy
29-8-18-22-4-25


K'TAU
Freyr's protected world
Red Sky
18-2-30-12-26-33


P3W-451
Black hole planet
2001
19-8-4-37-26-16


P3X-116
Battle against Tanith
48 Hours
21-13-26-17-?-?


Symboly

11. března 2009 v 22:10 | Daniel Jackson
1 - Earth2 - Crater3 - Virgo4 - Bootes5 - Centaurus
Symbol ZeměPohárPannaHonákKentaur
6 - Libra7 - Serpens Caput8 - Norma9 - Scorpio10 - Corona Austrina
VáhyHadPravítkoŠtírJižní Koruna
11 - Scutum12 - Sagittarius13 - Aquila14 - Microscopium15 - Capricornus
ŠtítStřelecOrelMikroskopKozoroh
16 - Piscis Austrinus17 - Equuleus18 - Aquarius19 - Pegasus20 - Sculptor
Jižní rybaKoníčekVodnářPegasSochař
21 - Pisces22 - Andromeda23 - Triangulum24 - Aries25 - Perseus
RybyAndromedaTrojúhelníkBeranPerseus
26 - Cetus27 - Taurus28 - Auriga29 - Eridanus30 - Orion
VelrybaBýkVozkaEridanOrion
31 - Canis Minor32 - Monoceros33 - Gemini34 - Hydra35 - Lynx
Malý pesJednorožecBlíženciHydraRys
36 - Cancer37 - Sextans38 - Leo Minor39 - Leo40 - Abydos
RakSextantMalý LevLevSymbol Abydosu

Hvězdná Brána existuje

8. března 2009 v 21:49 | Daniel Jackson
Alespoň podle muže, kterého dnes policie zatkla na Ruzyňském letišti, protože vyhrožoval, že na sobě odpálí nálož. Novinářům totiž mimo jiné sdělil, že přijímá rozkazy od bývalého amerického prezidenta George Bushe a je strážcem Hvězdné brány. Tolik tedy TV Nova a nyní vážně:-).

To, co jste si právě přečetli není můj výmysl a reportáž o této události se objevila dnes v Televizních Novinách, tedy 6. března. Celé mi to přišlo poměrně zábavné, proč se tedy nepodělit s ostatními? Otázkou ovšem zůstává, zda toto je přesně ten typ informací, který od televizního zpravodajství očekáváme...P.S:pozor na Goa'uldy

Hvězdná Brána (film)

28. února 2009 v 22:34 | Daniel Jackson
No asi to víte,ale Stagate je i jako film,tedy má jeden díl, já ten film mám na DVD a je tam jak objevili tu bránu a Dr.Jackson,tedy ještě jen Jackson,rozluštil ty symboly a mimo kartuši (Apopa asi) Apop (ve St.Egyptštině Apophis) jenže tak se dostali na Abydós (Daniel,O¨Niel (To bruhé L si přidali do seriálu) a ještě nějácí hlapy) No tady Vám dávám pár obrázků:
Dr. Jackson ze rozhodne na Abydosu zůstat. Dohodnou se s O'Neilem, že brána bude zasypána a O'Neil po návratu na Zemi sdělí generálu Westovi, že všichni včetně Jacksona zahynuli.Hvězdná Brána+Ovládací Panel

27. února 2009 v 19:18 | Daniel Jackson

Co je to Hvězdná Brána??

27. února 2009 v 19:14 | www.sg1.cz

  • Pojmenování v originále: Stargate
  • Epizody:(film Stargate), většina

Hvězdná BránaHvězdná brána je kruh, který má zhruba šest metrů v průměru. Je vyrobena z naquadahu, zvláštního prvku, který se nachází na některých planetách. Brána se zdá být imunní vůči efektu stárnutí. Skládá se ze dvou kruhů. Vnější kruh je stacionární s devíti zámky (chevrony), vnitřní kruh se otáčí a obsahuje 39 symbolů. 38 symbolů reprezentuje souhvězdí, 39. symbol je výchozí bod, který je pro každou bránu unikátní. Prvek, ze kterého je brána postavena, přímo absorbuje energii. Její vnitřní funkce tuto energii přemění a nabíjejí rezervoáry podobné kondenzátorům. Ale vnitřní kruh se začne otáčet pouze tehdy, když je rezerva energie dostatečná. Materiál brány je supravodič, absorbuje energii v mnoha formách - elektrickou, tepelnou, jadernou, solární. Fungování lze přirovnat k telefonu. Na zvláštním kruhovém zadávacím zařízení, tzv. DHD se zadá adresa. SGC místo něj používá supervýkonný počítač, protože DHD v Gíze nebylo údajně nalezeno. (Později se ukáže, že DHD v Gíze bylo. Dostalo se do rukou Němcům a po skončení 2. světové války ho zkonfiskovali Rusové.) Adresa se skládá ze sedmi symbolů. K určení polohy uvnitř trojrozměrného prostoru je potřeba šest symbolů a k určení směru je nutný sedmý symbol - výchozí bod. Při zadávání adresy se vnitřní kruh brány začne otáčet a zadávané symboly postupně zapadají do jednotlivých zámků, které se rozsvítí. Pokud zapadne všech sedm symbolů, což znamená, že brána na druhé straně je přístupná, dojde k výboji neutrinové energie a vytvoří se stabilní červí díra mezi oběma branami. Iluzi vody při aktivaci brány vytváří hranice červí díry tvořená kvantovými částicemi. Brána se dá otevřít nejen pomocí DHD nebo superpočítače, ale i manuálně, pokud je k dispozici dostatečný zdroj energie. Časové maximum, po které může být brána otevřena, je 38 minut, poté se červí díra zhroutí (pokud brána nedostává nějaký alternativní zdroj energie - viz A Matter of Time a Watergate). Při průchodu bránou dochází k molekulárnímu rozkladu hmoty, která se při výstupu druhou bránou opět rematerializuje do původní podoby. Hmota cestuje jednosměrně, vlnění (např. rádiové vlny, gama záření, gravitační vlny) může procházet obousměrně. Brána má schopnost využívat hustotu, molekulární strukturu a sílu působící na horizont událostí k určení toho, zda se jí někdo nebo něco opravdu pokouší projít. Hvězdné brány jsou rozesety na mnoha planetách v celé naší galaxii i mimo ni. Tvůrci hvězdných bran byli Antikové, jedna ze čtyř ras bývalé aliance.
 
 

Reklama